kamu personeli alımı
memur alımı
işkur iş ilanları
personel alımı
bekçi alımı
askeri personel alımı
polis alımı
kamu personeli alım ilanları
özel sektör ilanları
teknoloji haberleri
internetten para kazanma
İnstagramdan para kazanma
ek iş
Kategoriler
Alışveriş Sepetim

SANAL POS

SANAL POS


E-ticaret sitesine sanal pos nasıl alınır?

E-ticaret sitesine sanal pos nasıl alınır?

Günümüzde E-ticaret sitelerinde yaygın olarak kullanılan ödeme yöntemlerinin başında kredi kartı ile ödeme geliyor. Gerçek mağazalarda kredi kartı ile ödeme yapabilmek için Pos cihazı bulunmaktadır. E-ticaret web sitelerinde yer alan sanal pos ise bu cihazların online şekli olarak düşünülebilir. Sanal pos sayesinde bir taraftan ödeme yapan müşterinin bilgileri doğrulanırken diğer taraftan da ödeme işlemi gerçekleştirilir. Online satış sitesi kurmak isteyen kişilerin aklına ilk gelen önemli sorunlarda biri de E-ticaret sitesine sanal pos nasıl alınır sorusu olmaktadır. Bugünkü yazımızda bu soruyu cevaplamaya çalışarak detaylı bilgilere yer vermeye çalışacağız.

E-ticaret sitesine sanal pos nasıl alınır?

Sanal pos alabilmek için öncelikle E-ticaret işletmesinin bankaya başvuru yapması gerekir. Yapılan bu başvuruda talep edilen birtakım evrakların listesi aşağıdaki gibidir.

Sanal pos başvurusunda istenen evraklar:

- Nüfus cüzdanı örneği

- Vergi levhası

- Ortaklık sözleşmesi

- İmza sirküleri

Ticari ortaklı bir firmadan talep edilen evraklar:

- Vergi levhası

- Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi

- İmza sirküleri

Genel olarak bu şekilde evraklar talep edilir. Ancak evrakların bankadan bankaya değişiklik göstermesi mümkündür. Bu evrakları hazırlayan işletme yetkilisi bankaya başvuru yaparak onaylanmasını bekliyor. Onay sürecinde E-ticaret sitesi banka tarafından kontrolden geçirilir.

Banka tarafından Sanal Pos başvurusunun onaylanması sonrasında firmanın sisteme entegrasyon işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında bir uygulama eğitimi verilir, eğitim sonrası testten geçirilerek Sanal Pos ile ürün satışı devreye alınır.

Sanal pos onayı için E-ticaret sitesinde olması gereken özellikler:

Online satış sitelerinin bankadan Sanal Pos onayı alabilmeleri için birtakım özelliklere sahip olmaları gerekir. Bu özellikleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

SSL sertifikası: Müşteri bilgilerinin korunmasını ve gizliliğini sağlayan SSL sertifikası bir E-ticaret web sitesinin olmazsa olmazları arasındadır. 128 veya 256 bit SSL sertifikasının online satış sitesinde bulunması gerekir.

Sözleşmeler: Bir E-ticaret sitesinde yer alması gereken birtakım metinler ve sözleşmeler vardır. Kullanıcıların üye olmalarına, satın almalarına dair bu sözleşmeler bankadan onay alabilmek için satış sitelerinde bulunmalarıdır.

Ürünler: Bankalar boş bir E-ticaret web sitesine onay vermeyeceklerdir. Bundan dolayı onay alabilmeniz için ürünlerinizin bir kısmını satış sitenize eklemeniz gerekir.

Bu özelliklere sahip olan bir E-ticaret sitesi yapmadan bankaya başvuru yapmanız anlamsızdır. Tüm gereken ayrıntıları tamamladıktan sonra Sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Onay aldıktan sonra kullandığınız E-ticaret yazılımı sayesinde Sanal Pos kolaylıkla satış sitenize entegre edilebilir

Bu kategoride ürün bulunamadı.